Вінниця – місто науки І туризму
Скачать 157.06 Kb.
НазваниеВінниця – місто науки І туризму
Дата конвертации23.02.2013
Размер157.06 Kb.
ТипДокументы
Вінниця – місто науки і туризму

Весна – це не лише пора, коли оживає природа та цвіте зелень, а ще й період розквіту наукових заходів та конференцій на всій території України.

25-26 квітня у місті Вінниця відбулася Всеукраїнська практична конференція навчально-тренувальних фірм «Науково-практичний підхід до вирішення проблем організації діяльності суб’єктів підприємництва в сучасних ринкових умовах» на базі Вінницького міжрегіонального вищого професійного училища.

Представниками НТФ АКБ «Славутич» були директор АКБ «Славутич» Шльончак В. В. та начальник відділу АСУ Трубенко О. А..

Розпочалося все з приємних подій та вражень – нових знайомств та екскурсій. 25 квітня відбувся заїзд та поселення учасників. Після цього для гостей провели ознайомчу екскурсію по навчальному закладу. Також ми завітали до колег-клієнтів АКБ «Славутич» НТФ «Перлина Поділля», де нас радо зустріли та ознайомили з їхньою діяльністю та керівництвом фірми.
Після цього для учасників конференції провели екскурсію по місту. Нас ознайомили з визначними місцями та пам’ятками Вінничини. Зокрема ми відвідали садибу Пирогова М. І. та його Церкву-усипальню. Від екскурсовода ми дізналися, що це був всесвітньо відомий хірург, який проживав останні роки життя на території України та придумав наркоз і технологію бальзамування тіла.

Після вечері нас повели до фонтану Roshen. Це найбільший в світі музичний фонтан розташований у річці. На його будівництво витратили близько 70 млн. грн.. Ми завершили перший день перебування в гостях приємним переглядом світломузичного шоу.


На другий день 26 квітня, об 11 годині в конференц-залі розпочалося засідання. З привітаннями виступили співголови конференції.

Метою проведення наукової конференції був розвиток вмінь студентів проводити наукові дослідження, аналізувати накопичений матеріал та розробляти проекти розвитку економіки рідного краю та країни в цілому, а також підвищення рівня конкурентоспроможності студентів відповідно до сучасних потреб українського ринку праці у сфері комерційної діяльності.

Участь у Всеукраїнському конкурсі взяли представники навчальних закладів України – членів Асоціації навчально - тренувальних фірм “Централь”, клієнти НТФ АКБ “Cлавутич”


У чітко визначений час юні науковці з вогником ентузіазму в очах та передчутті чогось захопливого та незабутнього розпочали свої виступи. Доповіді супроводжувалися яскравими презентаціями, що гармонійно доповнювали сказане та наочно підтверджували інформацію. Адже справжній науковець ніколи не буде голослівним. Учасники мали гарну нагоду обмінятися набутим досвідом.

Всього було 5 тематичних секцій:

  1. Інноваційні підходи в організації вітчизняної комерційної діяльності;

  2. Фінансова підтримка українського бізнесу: проблеми та перспективи;

  3. Маркетингові форми та засади інтенсифікації підприємництва;

  4. Тенденції розвитку української інтернет-торгівлі;

  5. Комунікативна політика сучасного вітчизняного ринку.

Автор даної статі виступив у секції №2 з доповіддю «Пластикові картки: історія розвитку, переваги та недоліки використання». Трубенко О. А. виступив у секції №3 з доповіддю «Вплив реклами на споживача».

Після завершення виступів учасників кожної з секцій їхні доповіді гармонійно завершував аналіз спеціаліста-практика в даній галузі знань, який узагальнював поданий матеріал. Також перед учасниками конференції вималювали нові обрії досліджень, щоб було над чим працювати в майбутньому та до чого прагнути.

Після обідньої перерви відбулося підведення підсумків конференції. Із заключним словом виступив директор ВМВПУ та виконавчий директор Асоціації «Український навчальний центр навчально-тренувальних фірм «Централь» Бондарєв М.М.. Після цього відбулося нагородження доповідачів сертифікатами.

За підсумками конференції було видано збірник тез доповідей.

Після участі у конференції, у нас залишилися лише приємні спогади про гостинність вінничан та набутий досвід.

Пластикові картки: історія розвитку, переваги та недоліки використання.

Шльончак Василь Васильович

Черкаський інститут банківської справи Університету банківської справи Національного банку України(м. Київ).


Функціональне призначення платіжних карток

Удосконалення економічного механізму в умовах переходу до ринку зумовлює дедалі вищі вимоги до функціонування системи грошового обігу, організації розрахункового і касового обслуговування в країні. Основний шлях розв'язання проблеми прискорення оборотності коштів за одночасного зниження витрат грошового обігу і скорочення трудових витрат - це використання "безпаперової" технології на основі широкого застосування замінників готівки - платіжних карток.


Платіжна картка - це узагальнений термін, який означає всі види карток, різноманітних за призначенням, технічними можливостями і організаціями, які їх випускають.

Платіжна картка є спеціальним платіжним засобом у формі емітованої в установленому законодавством порядку пластикової чи іншого виду картки, що використовується для ініціювання переказу грошей з рахунку платника або з відповідного рахунку банку з метою оплати вартості товарів і послуг, перерахування грошей зі своїх рахунків на рахунки інших осіб, отримання грошей у готівковій формі в касах банків, фінансових установ та через банківські автомати, а також здійснення інших операцій, передбачених відповідним договором.

Платіжні картки виявили свої безперечні технологічні переваги щодо залучення коштів порівняно з традиційними платіжними інструментами.

Для споживачів і для банків цей вид розрахунку стає дуже привабливим та зручним завдяки поєднанню останніх технологічних рішень та маркетингових програм.


Історичні передумови виникнення платіжних карток

Практика проведення розрахунків за платіжними картками доводить, що використання картки значно спрощує процес купівлі товару чи послуги, а також забезпечує збереження та захист заощаджень.

Першими виникли кредитні картки, які не були ще ні банківськими, ні пластиковими.

хнє значення полягало в тому, щоб підтверджувати кредитоспроможність власника картки за межами його банку. Такий засіб кредитування виник у Сполучених Штатах Америки на початку минулого століття, де споживчий кредит приватних осіб швидко розвивався. У 1914 році в США великі магазини, готелі, газові компанії та торговельні мережі видавали найбільш вигідним для себе клієнтам спеціальні клієнтські картки, що давали певні пільги, утримуючи ними клієнтів.

Ера сучасної кредитної картки почалася зі створення компанії Diners Club. Весною 1949 року Алфред Блумінгейл, Френк Макнамара і Ральф Снайдер створили новий тип карток. На відміну від карток торговельних і газових фірм, використання яких обмежувалось їхніми індустріями, нова картка мала стати універсальною і дозволила б держателю здійснювати покупки й оплачувати послуги в різноманітних торговельних закладах усієї країни. У 1950 році компанія Diners Club ввела в обіг платіжні картки, які приймали в оплату за обслуговування в готелях і туристичних агентствах. Пізніше їх назвали картками туризму і розваг. Це була перша повномасштабна схема тристоронньої угоди за участі емітента картки, торговельних підприємств і держателів карток. У 1958 році аналогічну картку запропонувала компанія American Express.

Сьогодні Diners Club є однією з провідних компаній, які емітують розрахункові картки для людей, що люблять подорожувати (Т&Е). Картки приймають у 201 країні, у більш як 5 млн торговельних центрів, 470 тис. банкоматів.

У 50-ті роки минулого століття понад 100 американських банків розпочали свої програми кредитних карток. Основним мотивом для цього була конкуренція з картками Diners Club і American Express. Банки розглядали картки як додаткову послугу клієнтам і не бачили тих величезних потенційних можливостей, які відкривали картки у сфері розрахунків і кредитування.

У 1966 році сталась подія, що мала великий вплив на весь подальший хід розвитку карткових систем. Bank of Americard заснував організацію - Bank of Americard services corporation, у якій зосередились усі операції з картками Bank of Americard. Але найважливішим було те, що нова компанія почала продавати ліцензії на випуск карток іншим банкам, що дало можливість тисячам дрібних банків прилучитись до карткового бізнесу. Вони отримували ноу-хау і ходові технічні засоби, але вимушені були поставити свої карткові операції під контроль Bank of Americard services corporation, яка встановила стандарти і визначила правила поводження з картками. До 1970-го вже більшість банків стали учасниками нової системи. До них приєднались і деякі великі закордонні банки, наприклад Barclay Bank (Великобританія).

Bank of Americard не вдалось монополізувати операції з картками на внутрішньому і міжнародних ринках. Коли корпорація була перейменована у Visa, банки учасники отримали велику автономію і, зокрема, право вказувати назву конкретного банку на лицьовому боці картки. Пізніше, однак, настала неминуча стандартизація і централізація контролю. Банки перейшли до випуску єдиної картки Master Charge. У 1970 році три четверті учасників Interbank Card випускало цю картку.

Наступні десятиліття пройшли під знаком гострого суперництва двох карткових гігантів - Visa і Master Charge. Остання 1970 року була перейменована в Master Card.

У 1988 році компанія Master Card підписала історичну угоду про співпрацю з EuroCard International, перейменованої згодом в EuroPay (EuroPay International). Цей крок дозволив Master Card значно розширити кількість торговельних підприємств у системі і сферу застосування карток, що посилило її конкурентні позиції на європейському ринку та в інших частинах світу.

Компанії MasterCard International та EuroPay International 2001 року домовилися про злиття. Так була створена найбільша у світі мережа з випуску і обслуговування дебетових карток. У секторі кредитних карток MasterCard, як і раніше, залишиться на другому місці після Visa International, однак союз із EuroPay дозволить їй істотно наблизитися до свого основного конкурента.

У 1970-х роках француз Ролан Морено винайшов смарт-картку, тобто картку з мікросхемою. Вона є значно досконалішою та потужнішою, аніж картка з магнітною смугою, яку до того використовували платіжні системи.

Конкурентна боротьба між платіжними системами розгорталась не тільки в Європі. В Японії, наприклад, незважаючи на активні спроби Visa та MasterCard завоювати цей ринок, вони програли карткам JCB. Загальна кількість власників цих карток 1980 року була майже удвічі більшою, ніж випущені в Японїі Visa та MasterCard, разом узяті.

На сьогодні до найбільших міжнародних компаній, що об'єднали велике число кредитних організацій різних країн, належать Visa International, EuroCard/MasterCard і American Express.

Загалом на картки платіжної системи Visa сьогодні припадає 57,2% обсягу операцій, EuroCard/MasterCard - 26%, American Express - 13%, Diners Club - 1,7%, JCB - 1,8%.


Види банківських карт


Банківські картки

З тих пір як в 50-х роках минулого століття Dinners Club й American Express почали випуск платіжних карт, системи на їхній основі проробили величезний шлях. Основним стимулом до цього була боротьба із шахрайством. Незважаючи на вдосконалення електронної частини карт, візуальний контроль дійсності залишається, як і раніше актуальним. Зловмисникам часом виявляється простіше одержати коди банківських карт і перенести їх на фальшивку, ніж відтворити технологічний процес виготовлення самої пластикової основи.


Ідентифікаційні картки

В останні роки велике розповсюдження одержали документи на основі пластикових карт:посвідчення особи, водійські посвідчення, пропуски і т.д.

При безсумнівних зручностях маленької пластикової картки, виявилося, що багато традиційних засобів захисту, наприклад водяні знаки, що прекрасно працювали на паперових документах вже не застосовуються.

Багато виробників пропонує набір рішень на основі використання голографічних технологій. Для підвищення захисних властивостей в голограму можуть бути внесені такі елементи, як мікротекст і невидимі у звичайному світлі зображення. Таким чином, може бути реалізований не тільки візуальний, але й інструментальний контроль дійсності.


Скретч картки

Поза залежністю від сфери застосування (лотерейні карти, телефонні або Інтернет карти) цей вид карт характеризується наявністю стираної смуги, - скретч панелі.

Зазвичай, скретч смуга виконує тільки одну функцію: перешкоджає зчитуванню інформації під захисним шаром.

З іншого боку, несанкціонований доступ до коду активації або інформації про виграш наносить компанії-власникові карт, набагато менше збитків, ніж виробництво підроблених скретч карт.

Технологія на основі використання скретч елементів з голографічним малюнком дозволяє захистити не тільки код активації від зчитування, але й саму карту від підробки.


Дисконтні, бонусні, клубні, рекламні й страхові картки

До числа нових прогресивних методів стимулювання попиту відноситься розвиток дисконтних і клубних програм, проведених самостійно фірмами, стосовно своїх клієнтів. Інструментом зв'язку в цих програмах є пластикова картка (дисконтна, клубна, страхова й т.д.), що випускається підприємством.

Підприємство самостійно здійснює розробку програм знижок і забезпечує залучення покупців. При цьому окремій групі покупців видається або продається пластикова дисконтна картаДисконтна карта дозволяє створити навколо підприємства постійну групу клієнтів, збільшити торгівельний обіг і престиж підприємства.

Пластикові картки несуть наступну інформацію: найменування програми, торгівельну марку, координати, номер карти, термін дії карти, смугу для зразка підпису власника карти, магнітну смугу й т.д. Існують також інші способи ідентифікації власника карти.


Переваги пластикових карток

Порівняно з 2009 роком кількість операцій із застосуванням платіжних карток, емітованих українськими банками, за 2010 рік збільшилася на 102 млн. шт. (17%) і становила 692,6 млн. шт. .

Платіжні картки на ринку фінансових послуг мають ряд переваг та недоліків.

Серед основних переваг це:

– зменшення кількості операцій підприємств з готівковими грошовими коштами в касі;

– захист грошей – якщо платіжна картка втрачена/украдена, то це ще не означає втрату грошових коштів;

– картковий рахунок може бути відкритий в національній, іноземній та інших валютах;

– можливість здійснювати операції цілодобово;

– можливість зняти з картки необхідну суму грошей в банкоматах майже в будь-якій точці світу.

В нашій державі додаткові сервіси лише почали набирати обертів. Сьогодні в Україні пластиковими картками можна оплатити комунальні платежі, кабельне телебачення, стільниковий зв’язок, супутникове телебачення, Інтернет. Дуже важливою є така перевага «пластика», як можливість перераховувати гроші з одного регіону в інший.

Головною перевагою пластикових карток залишається зручність в одержанні кредиту, тобто полегшується процес купівлі товару чи послуги: не потрібно поручителів, згоди подружжя , щоб отримати кредит. Якщо традиційний нецільовий банківський кредит оформляється кілька діб, то кредит за пластиковою карткою — упродовж одного дня.

Також до переваг можна віднести:

• Згідно умов договору за банківські операції, такі, як зняття грошей, комісійні не стягуються. Якщо ви якийсь час не знімали з картки гроші, на них нараховуватимуться відсотки.

• Все більше магазинів приймають від покупців не лише готівку, але і «кредитки».

Але поряд з перевагами використання платіжних карток варто виділити й їх негативні сторони, а саме:

– деякі види карток можуть обслуговуватися лише в окремих банкоматах;

– вплив на картки негативних факторів (перепад температури, вологість, прямі сонячні промені, магнітні поля та ін..);

– додаткові витрати якщо власник забув або втратив ПІН-код;

– можливість використання картрахунку іншими особами: хакерами, шахраями, зловмисниками та ін.;

– затримки зі здійсненням карткових операцій у випадках кризи банківської системи або проблем у конкретному банку.

У наш час кількість інтернет - шахрайств з пластиковими картками значно зросла. Від шахрайських операцій страждають клієнти банків, зазнаючи фінансових збитків, а також самі банки, які втрачають не лише гроші, але і репутацію і, як наслідок, клієнтів та торговців, які пропонують розрахунки у безготівковій формі за допомогою пластикових карток.

Шахрайство у соціальних мережах теж досить «популярне» явище у наш час. Соціальні мережі - це дуже привабливе поле для звичайного користувача, у подібних мережах відбувається постійний обмін інформацією. Але воно також є привабливим і для шахраїв. Напевно, кожен користувач пережив спам-розсилання зі свого аккаунта з пропозиціями простежити за власником мобільного телефону, прочитати чужі СМС – повідомлення тощо. У таких випадках необхідно повідомляти адміністрацію сервісу, що шахраї намагаються активно впливати на користувача.

Іноді соціальні мережі пропонують сервіси, які, на наш погляд, є просто знахідкою для шахраїв. Наприклад, недавно створена у США мережа за назвою Blippy планує запропонувати своїм користувачам послугу, за допомогою якої вони зможуть повідомляти дані про свої он - лайн-покупки і дивитися дані про такі ж покупки в інших користувачів, порівнюючи ціни, умови, тощо. Ця послуга у даний момент у стадії розробки, однак, представники компанії Symantec, яка спеціалізується на ІТ - безпеці, недобре відгукуються про такий сервіс.

Соціальні мережі об'єднали два фактори, які роблять їх ідеальною мішенню для он-лайн – злочинної діяльності: величезна кількість користувачів, а також високий рівень довіри серед тих користувачів.

Варто відзначити, що раніше Facebook запропонував послугу аналогічну Blippy. Але вона була ліквідована у вересні 2009 року після колективного позову користувачів про порушення недоторканності приватного життя.

Нові загрози банківської безпеки у зв’язку з розвитком мобільного банкінгу.

На думку експертів, в даному випадку ризики носять як технологічний, так і правовий характер. Мобільні платформи далеко не завжди дозволяють встановити на них будь-які засоби захисту по причині або закритості платформи (як, наприклад, BlackBerry), або через брак ресурсів. У підсумку мобільна платформа залишається абсолютно незахищеною перед вже відомими загрозами, наприклад, «троянами».

Сучасний смартфон є, по суті, портативним комп’ютером, на який можна встановити будь-які мобільні додатки, у тому числі і для управління власними банківськими рахунками.

Не секрет, що самі мобільні апарати крадуть частіше, ніж банківські карти. Для боротьби з такими злочинами доступ до мобільного гаманця зазвичай захищається додатковим PIN-кодом. Крім того, радіочастотний сигнал можна перехопити та заглушити, що зробить платежі неможливими.

Хоча ризики є в усіх технологіях, остаточно оцінити рівень безпеки платіжних систем та інструментів можливо лише з часом.

Отже, яких правил потрібно дотримуватись, щоб не стати жертвою зловмисників?

Насамперед, картку завжди необхідно тримати при собі і нікому не повідомляти PIN-код. Не варто зберігати записаний PIN-код разом з карткою, при цьому рекомендується не довіряти нікому – навіть банкомату в своєму офісі! Крім того, на думку експертів, потрібно мати дві картки – для звичайних платежів та для розрахунків через Інтернет; використовувати чіпові картки – вони безпечніші; встановити ліміт на проведення інтернет-платежів.

Також потрібно здійснити ряд заходів:

- оформити додаткову картку для оплати покупок, розрахунку в інтернет-магазинах або поїздках. Така картка повинна бути прив’язана до окремого рахунку, на якому повинні перебувати невеликі суми грошей;

- не передавати картку іншим особам;

- намагатися використовувати банкомати, що знаходяться в охоронних зонах;

- обов’язково підключитися до сервісів оперативного оповіщення про списання грошових коштів.

Для користувачів систем інтернет-банкінгу потрібно:

- забезпечити актуальний захист комп’ютера (постійні оновлення оперативної системи та антивіруса, мінімізація привілеїв користувача на роботу в системі та мережі Інтернет);

- регулярно міняти паролі.

Якщо несанкціоноване списання коштів з карткового рахунку все-таки відбулося, необхідно відразу ж після виявлення цього факту звернутися в центр підтримки клієнтів банку. Його телефон вказаний в обов’язковому порядку на зворотному боці платіжної картки. Оператори центру допоможуть оперативно заблокувати як саму картку, так і рахунок, до якого вона прив’язана. Надалі необхідно звернутися з письмовою заявою до банку з вимогою анулювати несанкціоновані операції.


Сучасні технології захисту карткових розрахунків

На думку експертів, міжнародні платіжні системи, такі як VISA International, MasterCard WorldWide, строго регламентують технології випуску пластикових карток. Відповідно, вони досконально прописують всі елементи захисту при виготовленні карток. Кожна картка після стадії виробництва проходить процедуру затвердження в платіжній системі. Це також є певним ступенем захисту. Банк завжди замовляє точну кількість карток, що друкується на картковому заводі. Після цього банк звітує за весь тираж в платіжну систему.

На сучасних карткових заводах використовуються спеціальні фарби для забезпечення високого ступеня захисту банківських карток.

Основна проблема в іншому – багато компаній не використовують навіть існуючі засоби безпеки, що добре себе зарекомендували, не кажучи вже про новинки.

Безпека використання картки з безконтактним чипом.

Сфера застосування безконтактних технологій широка. Це ресторани швидкого харчування, готелі, торгово-розважальні центри, метро.

А ось мікропроцесорні, і зокрема безконтактні картки, дозволяють вирішити всі основні проблеми та організувати систему повсякденних швидких та зручних розрахунків. Деяким чиповим карткам не страшні збої зв’язку, оскільки вони є авторизованими і не вимагають з’єднання з центром обробки даних в режимі реального часу, що дає можливість знизити вартість транзакції та підвищити швидкість обслуговування в торгових точках до 4-5 секунд.

Мікропроцесори нового покоління дозволяють поєднувати на одній картці контактний і безконтактний інтерфейс, тому набір додатків обмежується тільки об’ємом пам’яті картки. На чипі можуть розміщуватися товарні або грошові гаманці, бонусні схеми, ідентифікаційні та інші додатки. Чипові картки відрізняє максимальна захищеність даних, відсутність необхідності пред’являти посвідчення особи та підписувати чеки в торгових точках при розрахунку.

Платіжні картки виявили свої безперечні технологічні переваги щодо залучення коштів порівняно з традиційними платіжними інструментами. У наш час вони набули широкого застосування і використовуються майже у всіх сферах споживання. Але серед їхніх основних недоліків можна виділити вразливість до інтернет-атак. Проте дотримання правил безпеки використання пластикових карток зробить ваше життя безпечним і більш комфортним.


Добавить в свой блог или на сайт

Похожие:

Вінниця – місто науки І туризму iconЛеонов В. П. Атлас науки
Філинюк М. А. Основи негатроніки: Монографія. Т теоретичні І фізичні основи негатроніки. Вінниця: універсум-вінниця, 2006. 456 с

Вінниця – місто науки І туризму iconО дефиниции «индустрия туризма»
В роботі розглянуті основні дефініції пойнятій туризм та індустрія туризму. Означена дефініція “індустрія туризму”. Дані основні...

Вінниця – місто науки І туризму iconСтепаненко О. С. Сканеры и сканирование: Краткое руководство
Петрук В. Г. Основи науково-дослідної роботи/ В. Г. Петрук, Э. Т. Володарський, В. Б. Мокін. Вінниця: Універсум-Вінниця, 2006. 144...

Вінниця – місто науки І туризму iconМіністерство освіти І науки україни харківська національна академія міського господарства туризм І місто: досвід, проблеми та перспективи Харків, хнамг

Вінниця – місто науки І туризму iconФедорченко В. К., Дьорова Т. А. Історія туризму в Україні
Висвітлено основні етапи й періоди розвитку світового туризму загалом І національного зокрема. Вперше в Україні узагальнено, систематизовано...

Вінниця – місто науки І туризму icon1. Роль І місце готельного господарства І туризму в народногосподарському комплексі та системі ринкового господарства країни
Сутність готельного господарства та туризму як видів економічної діяльності. Функції готельного господарства та туризму

Вінниця – місто науки І туризму iconMinistry of Education and Science, Youth and Sport of Ukraine
В. Петрук (Україна, Вінниця), Є. Пістун (Україна, Львів), Х. Радев (Болгарія, Софія), І. Руженцев (Україна, Харків), Б. Стадник (Україна,...

Вінниця – місто науки І туризму iconДонецький обласний центр туризму
Донецького регіону та оволодіння гуртківцями базовими туристськими знаннями та навичками з техніки пішохідного туризму

Вінниця – місто науки І туризму iconМіністерство освіти І науки україни вінницький національний технічний університет вінниця — 2002
...

Вінниця – місто науки І туризму iconПро затвердження Програми сприяння залученню інвестицій у місто Львів на 2011-2013 роки та заходи з реалізації Програми сприяння залученню інвестицій у місто Львів на 2011-2013 роки


Разместите кнопку на своём сайте:
lib.convdocs.org


База данных защищена авторским правом ©lib.convdocs.org 2012
обратиться к администрации
lib.convdocs.org
Главная страница