Як громадяни беруть участь у житті демократичної держави




Скачать 57.15 Kb.
НазваниеЯк громадяни беруть участь у житті демократичної держави
Дата конвертации06.01.2013
Размер57.15 Kb.
ТипДокументы

Як громадяни беруть участь у житті демократичної держави
Курячівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів


Урок правознавства у 9 класі

c:\users\спам\pictures\img047.jpg





Вчитель правознавства

Коломієць І. О.


2010

ТЕМА: Як громадяни беруть участь у житті демократичної держави

МЕТА: ознайомити учнів з поняттями демократія, самоврядування, громадські організації; формувати розуміння важливості громадських організацій, самоврядування для демократичного суспільства, сприяти залученню учнів до розв’язання питань громадського життя школи, територіальної громади, держави, виховувати активну громадянську позицію.

ОБЛАДНАННЯ: підручник: Сутковий В.Л. Правознавство (практичний курс ). – К.: Генеза, 2009., Наровлянський О.Д. Правознавство. Практичний курс. Х.: Основа, 2009., комп’ютер, проектор, макет кабінки та скриньки для голосування, виборчі бюлетені для учнів, Конституція України, інформаційний бюлетень « З думкою про майбутнє свого краю. ( Історія успіху громади «Світоч майбутнього – 2010»)», вислови видатних людей, що ілюструють дану тему.

ТИП УРОКУ: формування вмінь та навичок.

ЕПІГРАФ: Народ – не будь – яке об’єднання людей, зібраних

разом, хоч яким би то було способом, а

об’єднання багатьох людей, пов’язаних між собою

згодою щодо питань права і спільності інтересів.

Цицерон


ХІД УРОКУ: Вступне слово вчителя

Добрий день, діти, шановні гості, представники сільської громади, всі присутні на сьогоднішній з устрічі. Для того, щоб жити спокійно і впевнено, людині необхідна система координат, в якій би були задані орієнтири, напрямки її діяльності з метою якомога ефективніше організувати життя в суспільстві. Всі ми звикли до гасла, що влада має належати народові. А що говориться з цього приводу в Основному Законі нашої держави? Я пропоную з’ясувати це, прочитавши ст.5 Конституції України. (Учні зачитують, коментують відповідну статтю). Отже, дана теза повністю співзвучна з висловом відомого давньоримського філософа Цицерона, що слугуватиме епіграфом до нашого сьогоднішнього уроку. (Вчитель зачитує вислів Цицерона). Таким чином, як ви вже, сподіваюсь, здогадалися, мова піде про участь народу в житті нашої держави, тобто про демократичні засади сучасного суспільства. (Вчитель повідомляє тему, мету, план уроку). А демократія, як відомо, це така форма організації та функціонування політичної системи, при якій існують рівні можливості для здійснення прав і свобод кожного члена суспільства. Щоб дане твердження не було формальним, у Конституції міститься механізм здійснення народовладдя. Звернімося до ст. 69. (Учні зачитують).

А ще деякі ваші однокласники працювали над створенням проекту «Демократія в нашому житті» і готові нам сьогодні його презентувати. Тож я пропоную надати їм слово. (За допомогою комп’ютера та проектора учні демонструють створену ними презентацію, коментують слайди, відповідають на запитання учителя та однокласників).

Вчитель. Дякую учням за змістовну роботу та хочу зазначити, що багатьом людям недостатньо одних лише політичних прав і свобод. Тобто їхні потреби не обмежуються тільки можливістю брати участь у виборах чи навіть у роботі державних органів різних рівнів. Враховуючи ці обставини, Конституція України, а точніше, її 36 ст. гарантує право громадянам нашої держави на об’єднання не тільки в політичні партії, а і в громадські організації для задоволення своїх потреб, за винятком, звичайно, обмежень, встановлених законом. І такі об’єднання називаються громадськими організаціями. Отже, громадська організація – це… (учні самостійно знаходять у тексті підручника, формулюють і записують визначення громадської організації).

Вчитель. Звичайно, не залишилися поза увагою держави і наймолодші її громадяни, тобто діти. Вони теж мають право на участь у дитячих та молодіжних організаціях. (Учні так само знаходять, формулюють та записують визначення дитячих громадських організацій). А які дитячі або молодіжні організації, що існують у межах України, на території області, району чи школи вам відомі?

Робота в групах. ( 1 – а група учнів виступає із повідомленням про шкільну молодіжну організацію «Темп», 2 – а група – про всеукраїнську дитячу організацію «Лугарі». Називають структуру, мету, засоби діяльності цих організацій, тощо).

Вчитель. Як бачимо, згадані вами організації мають певну мету діяльності, статут, правила та норми поведінки, напрями своєї діяльності, тощо. Проте серед сучасної молоді існує багато течій, діяльність яких не завжди і не зовсім зрозуміла широкому загалу. Тому на сьогоднішню зустріч я запросила представницю дуже відомої зараз готичної субкультури – Наталію.

- Наталіє, скажіть, будь ласка, чи переслідуєте Ви якусь мету, вдягаючись і виглядаючи своєрідним чином?

- Н.: Моя мета, як і інших представників готів, спілкуватися зі своїми однодумцями, а зовнішній вигляд і особливий антураж дають можливість визначити близьку за духом людину навіть у незнайомому місці. Це полегшує спілкування, допомагає відразу знайти спільну мову.

- Тобто, у Вас немає якоїсь чітко сформульованої мети і завдань на відміну від, наприклад, вище згаданої організації «Темп»? До неї також входять молоді люди, старшокласники, які прагнуть розвивати духовність, соціальну активність учнів, надавати їм можливість виявити себе у громадській роботі.

- Н.: Я і мої друзі захоплюємось естетикою готичного роману, готичної музики. В цьому ми черпаємо натхнення, енергію. Комусь може бути цікаво брати участь у шкільних або, скажімо, університетських організаціях, а комусь бути готами, фріками чи ще будь – ким. Адже ми нічого протиправного не здійснюємо.

- А як ви вважаєте, чи є на сьогоднішній день молодіжні течії чи то групи, які несуть в собі неприховану агресію, можливо, навіть суспільну небезпеку? І чи можете Ви за власним бажанням, в будь – яку мить припинити своє перебування у лавах готів?

- Н.: Так, на превеликий жаль, в сучасному суспільстві існують деякі агресивні угруповання, які негативно впливають на молодь, та ми не маємо нічого спільного з ними. Звичайно, я можу без перешкод припинити своє перебування серед готів, якщо мені це набридне чи стане нецікавим.

- Дякую за цікаву розмову та відверті відповіді. Бажаю Вам правильно визначити свої життєві орієнтири і досягти успіхів у своїй діяльності.

Вчитель. Розмова з Наталкою переконала мене в тому, що наявність органів учнівського самоврядування в школі – прогресивне, дієве та корисне явище. Воно дисциплінує, загартовує учнів, допомагає сформувати почуття відповідальності, вміння співпрацювати на принципах партнерства, демократизму. Та краще про це розкажуть учні, які не перший рік співпрацюють в органах учнівського самоврядування.

Учні розповідають про структуру й роботу органів учнівського самоврядування.

Вчитель. Мине зовсім небагато часу і всі ви зможете реалізувати своє виборче право досить скоро, вже на наступних президентських виборах. Тому я пропоную зараз трохи підготуватися до цієї події і взяти участь у фрагменті рольової гри «Конкурс майбутніх президентів». Дві політичні сили висунули своїх кандидатів для участі у виборах. Представник від партії «Демократичні перетворення» - Бондаренко Богдан, від партії «Демократичні традиції» - Дубограй Альона.

І конкурс – прес – конференція. Учні задають питання кандидатам у президенти.

ІІ конкурс – ораторське мистецтво. Для того, щоб бути Президентом, треба бути чудовим оратором. Уявіть собі новорічну ніч. На циферблаті 23 година 50 хвилин. Диктор телебачення чи просто титри на екрані віщують: «Новорічне привітання Президента України». Мить, і на екрані – ви. ( За дві хвилини кандидати повинні скласти Новорічне привітання українському народу).

За результатами двох конкурсів учні роблять вибір і голосують за одного з учасників рольової гри.

Вчитель. Можливо, наших претендентів на посаду Президента в майбутньому чекає політична арена. А успіх будь – якої публічної людини завжди починався з малого – громадської діяльності в школі, рідному місті або селі. На території нашого населеного пункту теж нещодавно створено громадську організацію «Світоч майбутнього» на чолі з Пономаренко Наталією Григорівною. Давайте попросимо її розповісти про плани, перспективи, перші успіхи «Світочі», адже громада – це маленька держава, добробут якої залежить від кожного з нас.

Вчитель після виступу голови ГО підводить підсумки уроку, оцінює роботу учнів.

Домашнє завдання. §12; практичне завдання: розглянути статті з місцевих газет, у яких відображаються проблеми нашого населеного пункту, району, області, регіону, знайти можливі шляхи їх вирішення із залученням громадськості.

Добавить в свой блог или на сайт

Похожие:

Як громадяни беруть участь у житті демократичної держави iconКонференції, семінару
Міністерства, відомства або установи, які є співорганізаторами заходу та зарубіжні країни, студенти яких беруть участь

Як громадяни беруть участь у житті демократичної держави iconОбласні громадські організації, зареєстровані головним управлінням юстиції у Волинській області
Широке залучення молоді до активної участі в розбудові української національної демократичної соборної держави та становленні громадянського...

Як громадяни беруть участь у житті демократичної держави iconДоговір між членами Оптового ринку електричної енергії України
Цей Договір укладено 15 листопада 1996 року між Сторонами згідно з додатком в договорі беруть участь такі Сторони

Як громадяни беруть участь у житті демократичної держави iconНавчально-методичний комплекс з курсу Інтелектуальна історія єврейського народу для студентів денної та заочної форм навчання Укладач
З проголошенням політичної незалежності України й декларування її подальшого розвитку як демократичної держави проблема вивчення...

Як громадяни беруть участь у житті демократичної держави iconМіжнародна науково-практична інтернет-конференція викладачів, аспірантів І студентів
У збірнику опубліковані тези доповідей викладачів, аспірантів та студентів які беруть участь у роботі Міжнародної науково-практичної...

Як громадяни беруть участь у житті демократичної держави iconМіжнародна науково-практична інтернет-конференція викладачів, аспірантів І студентів
У збірнику опубліковані тези доповідей викладачів, аспірантів та студентів які беруть участь у роботі Міжнародної науково-практичної...

Як громадяни беруть участь у житті демократичної держави iconМіжнародна науково-практична інтернет-конференція викладачів, аспірантів І студентів
У збірнику опубліковані тези доповідей викладачів, аспірантів та студентів які беруть участь у роботі Міжнародної науково-практичної...

Як громадяни беруть участь у житті демократичної держави iconМіжнародний дитячий центр „Артек”
Досягнення цієї мети можливе за умови, коли уряди виконують свої зобов’язання щодо поліпшення становища дітей, а діти отримують можливість...

Як громадяни беруть участь у житті демократичної держави iconДипломатія, журналістика, фольклор, спів, хореографія, музика
Досягнення цієї мети можливе за умови, коли уряди виконують свої зобов’язання щодо поліпшення становища дітей, а діти отримують можливість...

Як громадяни беруть участь у житті демократичної держави iconФедоніна Ганна м. Луганськ громадянськість як складова та результат громадянської соціалізації молоді
Справжній громадянин усвідомлює свою приналежність до певної держави, визнає свої права та обов’язки як громадянина та переймається...


Разместите кнопку на своём сайте:
lib.convdocs.org


База данных защищена авторским правом ©lib.convdocs.org 2012
обратиться к администрации
lib.convdocs.org
Главная страница