Новоселівська середня загальноосвітня школа І-ІІІ ст
НазваниеНовоселівська середня загальноосвітня школа І-ІІІ ст
страница1/11
Дата конвертации16.01.2013
Размер0.74 Mb.
ТипДокументы
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11
Новоселівська середня

загальноосвітня школа І-ІІІ ст.

ЗАТВЕРДЖУЮ

Директор школи:

___________ Мариненко Т.С.


с.Новолатівка

2011 р.


Неперервне вдосконалення рівня педагогічної майстерності вчителів, їх компетентності в галузі навчального предмета та методиці його викладання; впровадження інновацій в навчально-виховний процес; створення власної моделі школи.


«Формування творчої особистості учня шляхом використання засобів креативної освіти та інформаційно-комунікативних технологій в навчально-виховному процесі та управлінській діяльності школи»


Згідно з річним планом роботи на 2010-2011 навчальний рік методична робота в школі була спрямована на удосконалення змісту і методів організації методичної роботи в школі, запровадження сучасних педагогічних досягнень у навчально-виховний процес, здійснення особисто-орієнтованого підходу, створення матеріальної бази, програмного забезпечення, формування вчительських кадрів, вивчення методів креативної освіти та втілення їх в навчально-виховний процес творчою групою вчителів та робота на І етапі над науково-методичною проблемою: «Формування творчої особистості учня шляхом використання засобів креативної освіти та інформаційно-комунікативних технологій в навчально-виховному процесі та управлінській діяльності школи». На початку навчального року була створена методична рада школи у складі:

- Патрушев К.С. – голова ради, заст.директора з НВР;

- Вергун Т.І. – член ради, заст.директора з ВР, керівник МО кл.кер.;

- Масляна Ю.І. – член ради, керівник МО вчителів суспільно-гуманітарного циклу;

- Гайдай Н.Г. – член ради, керівник МО вчителів матем.-природ. циклу;

- Мариненко Л.Л.- член ради, класовод 3 кл., керівник МО вчителів початкових класів;

- Молодик Н.І. – член ради, бібліотекар,

яка і працює над реалізацією означених проблем.

Були проведені засідання НМР школи за темами :

 • «Організація методичної роботи в школі. Реалізація проблемних питань:

а) науково-методична проблема: «Формування творчої особистості учня шляхом використання засобів креативної освіти та інформаційно-комунікативних технологій в навчально-виховному процесі та управлінській діяльності школи».

б) управлінська проблема: «Використання сучасних інформаційно-комунікативних технологій в управлінській діяльності школи, створення сайту Новоселівської СЗШ «Ольвія»;

в) виховна проблема: «Креативний підхід до розвитку творчих здібностей учнів на основі козацької педагогіки»

г) психолого-педагогічна проблема:«Психолого-педагогічні умови успішного навчання»;

д) проблемний семінар: «Організація до профільного та профільного навчання в школі: проблеми, ідеї, здобутки». Затвердження річного плану роботи ради методичного кабінету». ( 14.09.)

 • «Робота з обдарованими дітьми. Звіт вчителів про науково-дослідницьку роботу з учнями». ( 09.11.)

 • « Аналіз участі учнів школи в районному турі предметних олімпіад. Проведення тематичного обліку знань з навчальних дисциплін. Звіт про стан роботи зі здібними, обдарованими дітьми та тими, що мають початковий рівень навчальних досягнень». (08.02.)

 • «Система роботи з учнями випускних класів по підготовці до ДПА та ЗНО. Результати чергової атестації вчителів школи». (05.04.)

 • « Аналіз роботи педколективу над проблемними питаннями школи. Аналіз роботи методичної ради в поточному році. Визначення тематики проблемних питань на новий навчальний рік». (20.05.)

Слід відзначити, що всі засідання НМР пройшли на високому рівні: цікавими, змістовними були доповіді, вироблені методичні рекомендації та ін.

Керівники МО школи плідно працювали протягом року ( щомісяця проводилися засідання МО: класних керівників, вчителів суспільно-гіманітарного циклу, вчителів природничо-математичного циклу та початкової школи).

Особливо слід відзначити роботу таких керівників МО: Гайдай Н.Г. (МО вчителів природничо-математичного циклу) та Мариненко Л.Л.(МО вчителів початкової школи).

Найбільш вдалими були такі форми методичної роботи:

 • Методичний тиждень педагогічної майстерності вчителів суспільно-гуманітарного циклу «Формування інноваційної особистості учня через використання ІКТ на уроках суспільно-гуманітарного циклу»;

 • Психолого-педагогічний семінар: «Психологічний аналіз розвитку творчої особистості в школі»;

 • Круглий стіл МО «Креативна освіта: завдання , засоби, методи та їх використання при формуванні творчої особистості учня»;

 • Методичний тиждень «Креативний урок – як форма інновацій в освіті».

Також слід відзначити роботу педагогічних шкіл: «Школа молодого вчителя» (керівник Патрушев К.С.); «Школа педагогічного становлення» (керівник Вергун Т.І.). Протягом року наставники і керівники шкіл педагогічної майстерності плідно працювали з учителями всіх категорій. Це були заняття-обміни досвідом, відвідування уроків вчителів-майстрів, робота з документацією тощо.

Під час атестації педагогічних працівників в цьому році вчитель географії та біології Гайдай Н.Г. – отримала «вищу» кваліфікаційну категорію, вчитель музики Удовіченко Ю.В. – І кваліфікаційну категорію, вчителі фізкультури Кравчук В.В. та світової літератури Барліт В.В. – ІІ кваліфікаційну категорію, вчитель фізики Чайковський М.М. підтвердив І кваліфікаційну категорію.

Покращилася робота з обдарованими учнями, так 4 учні 9 класу є слухачами МАН: двоє навчаються на факультеті журналістики, одна учениця – на філологічному факультеті та один учень на факультеті інформатики. За рік навчання маємо певні здобутки:

 • Конкурс юних журналістів МАН – ІІ і ІІІ місця (ф-т журналістики);

 • Участь у всеукраїнському конкурсі присвяченого до Дня народження П.Тичини (лауреат конкурсу).

Протягом року учні школи брали участь в районних олімпіадах і конкурсах, де вибороли призові місця:

 • Районний конкурс «Собори наших душ»: ІІ місце (література), ІІІ місце (образотворче мистецтво);

 • Конкурс «Дніпропетровщина очима дітей»: ІІ і ІІІ місця;

 • Конкурс «Молодь проти СНіДу»: ІІ місце;

 • Районні олімпіади: 5 призових місць;

 • ІІІ місце з першості району в змаганнях з фут залу;

 • ІІІ місце з першості району з настільного тенісу.

За створення шкільного сайту педколектив школи був нагороджений Грамотою відділу освіти «За активну роботу з впровадження ІКТ в управлінську діяльність, якісну розробку та функціонування сайту закладу освіти».

За результатами V обласної педагогічної виставки «Педагогічні здобутки освітян Дніпропетровщини – 2011» школа отримала:

 • Грамота Головного управління освіти Дніпропетровської ОДА за перемогу в номінації «Оригінальна ефективна модель виховної системи навчального закладу» на Vобласній педагогічній виставці «Педагогічні здобутки освітян Дніпропетровщини – 2011»

 • Грамота Головного управління освіти Дніпропетровської ОДА директору школи Мариненко Т.С. «За кращі розробки по впровадженню новацій в сільській школі» на Vобласній педагогічній виставці «Педагогічні здобутки освітян Дніпропетровщини – 2011»

 • Грамота Головного управління освіти Дніпропетровської ОДА вчителю математики Мариненку В.М. за перемогу в номінації «Кращі напрацювання з предметів природничо-математичного циклу (математика)» на Vобласній педагогічній виставці «Педагогічні здобутки освітян Дніпропетровщини – 2011»Отже, підсумовуючи все сказане, слід відзначити, що методична робота у 2010-2011 н.р. проводилася на достатньому рівні. 1. Продовжити роботу над науково-методичною проблемою

«Формування творчої особистості учня шляхом використання засобів креативної освіти та інформаційно-комунікативних технологій в навчально-виховному процесі та управлінській діяльності школи»

 1. Продовжити роботу над вдосконаленням педагогічної майстерності співробітників школи.
 1. Вивчати та впроваджувати в практику нові педагогічні технології.
 1. Продовжити роботу над впровадженням в НВП інформаційно-комунікативних технологій та методів креативної освіти.
 1. Організувати роботу творчої групи вчителів по проблемі «Розкриття творчого потенціалу учня і становлення творчо обдарованої особистості в процесі використання інформаційно-комунікативних технологій та засобів креативної освіти в навчально-виховному процесі»
 1. Активно впроваджувати нові методики викладання з метою розвитку творчих здібностей учнів та підвищення їх пізнавального інтересу в процесі роботи над учнівськими науковими проектами.
 1. Активізувати роботу вчителів над темами самоосвіти.
 1. Урізноманітнювати форми методичної роботи.ЗАТВЕРДЖУЮ

Директор школи:

Мариненко Т.С. ________________

05.09.2011 р.


Положення про методичне об’єднання вчителів Новоселівської СЗШ І-ІІІ ст..

1.Загальні положення

За наявності в освітній установі більше 2 вчителів, що працюють з однієї і тієї ж спеціальності, або більше трьох вчителів, що працюють по одному циклу предметів, створюється МО вчителів, які вдосконалюють свою методичну і професійну майстерність, організують взаємодопомогу для забезпечення сучасних вимог до навчання і виховання молоді, забезпечують творчі ініціативи, розробляють сучасні вимоги до навчання і виховання молоді.

2. Завдання МО вчителів – предметників

В роботі МО вчителів з різних видах діяльності передбачається вирішення наступних завдань:

вивчення нормативно - інформаційної документації і методичних листів з питань освіти;

вибір курсів варіативної складової навчального плану;

експертна оцінка індивідуальних планів роботи з предмету; аналіз авторських програм і методик;

затвердження атестаційного матеріалу для підсумкового контролю, атестаційного матеріалу для випускних класів;

ознайомлення з аналізом стану викладання навчального предмету за підсумками внутрішньошкільного контролю;

робота з учнями щодо дотримання норм і правил техніки безпеки в процесі навчання; розробка відповідних інструкцій, охорона здоров'я;

взаємовідвідування уроків з певної тематики з подальшим самоаналізом і аналізом досягнутих результатів;

організація відкритих уроків певної теми з метою ознайомлення з методичними розробками складних тем предмету;

вивчення перспективного педагогічного досвіду; експериментальна робота з предмету;

вироблення єдиних підходів до оцінки результатів освоєння програми на основі розроблених освітніх стандартів з предмету;

розробка системи оцінювання навчальних досягнень учнів (тематична, семестрова, залікова і т.п.);

ознайомлення з методичними розробками різних авторів з предмету; аналіз методів викладання предмету;

звіти про професійну самоосвіту вчителів: робота на курсах підвищення кваліфікації в інститутах; звіти про творчі відрядження;

організація і проведення предметних тижнів; організація і проведення першого етапу предметних олімпіад, конкурсів, оглядів; питання стану позакласної роботи з предмету;

формування замовлень на зміцнення матеріальної бази і приведення дидактичних засобів навчання, зокрема наочних посібників з предмету у відповідність з сучасними вимогами до навчального кабінету та оснащення уроку.

3. Функції МО

Робота МО організовується на основі плану роботи школи, рекомендацій райметодкабінетів, методичної теми, прийнятої до розробки педагогічним колективом, з урахуванням індивідуальних планів професійної самоосвіти вчителів.

МО вчителів здійснює свою діяльність в різних формах, зокрема на засіданнях, де аналізується або приймається до уваги вирішення завдань, викладених в розділі 2. МО вчителів може організувати семінарські заняття, цикл відкритих уроків із заданої і визначеної тематики.

Одним з функціональних обов'язків МО є розробка системи позакласної роботи з предмету, визначення її напрямку, ідеї.

4. Права МО вчителів

МО має право рекомендувати керівництву розподіл навчального навантаження педагогів з предмету при тарифікації, рекомендувати до оплати роботу педагогічним співробітникам окремих навчальних кабінетів, предметних гуртків, студій, розподіляти методичну роботу окремих педагогів.

МО обговорює питання про можливість організації поглибленого вивчення предмету в окремих класах за наявності кадрів та достатніх засобів навчання.

5. Обов'язки вчителів методоб'єднання

Кожен педагог - зобов'язаний:

брати участь в одному з МО, мати власну програму професійної самоосвіти;

брати участь з засіданнях МО, практичних семінарах і т.п.;

брати активну участь у розробці відкритих заходів, прагнути до підвищення рівня професійної майстерності;

кожному учасникові МО необхідно знати тенденції розвитку методики викладання предмету, Закон України «Про освіту», нормативні документи, методичні вимоги до категорій; володіти основами самоаналізу педагогічної діяльності.

6. Організація діяльності МО вчителів

МО вчителів обирає голову. План роботи МО затверджується методичною радою школи.

У навчальному році проводиться не менш 4-х засідань МО вчителів, в період між засіданням проводяться практичні семінари з організацією тематичних відкритих уроків, взаємовідвідування уроків, методичні тижні, предметні олімпіади, позакласні заходи та ін.

В кінці навчального року методична

рада аналізує роботу МО і приймає на збереження план роботи, звіт про виконану роботу.

Дане положення затверджується на педагогічній раді. Термін дії не обмежений.

Аналіз результатів роботи МО за звітний період

Об'єкти аналізу:

 1. характеристика якості (творчого потенціалу) кадрового складу членів МО;

 2. статистичний аналіз змін соціального паспорту навчального закладу (динамічний аспект за останній рік);

 3. статистичні дані, які характеризують об'єм і якість надання виховних послуг;

 4. виявлення проблемного поля (формулювання типових проблем, причин їх виникнення і проектування системи заходів по їх усуненню);

 5. стан позаурочної роботи з позиції сформованості мотивації педагогів, батьків і учнів, профілактики протиправних дій, проведення сумісних виховних заходів.

Зразковий алгоритм аналізу:

 1. Аналіз кадрового складу (віковий склад, рівень реальної підготовки, результати
  просування в освоєнні методичної проблеми, самоосвіта);

 2. Характеристика пріоритетних напрямків роботи МО в минулому навчальному році, їх співвідношення з пріоритетними напрямками регіону, освітньої установи; результативність роботи.

 3. Формулювання цілей і завдань діяльності на наступний навчальний рік з
  вказівкою передбачуваного результату з кожного напряму роботи.

 4. Конкретний, особистий внесок кожного члена МО у вирішення того або іншого завдання.

Завдання МО на новий навчальний рік

Вимоги до формування цілей:

 1. головна підстава для висунення цілі дані аналізу наявних освітніх потреб і утруднень вчителів, їх співвідношення з кадровими і матеріальними ресурсами; цілі повинні бути актуальними, адекватними завданням розвитку регіональної освітньої системи;

 2. цілі повинні бути реально досяжними, але напруженими, конкретними, мати комплексний характер, щоб можна було виділити ступінь їх реалізації; цілі повинні мати мотивуючий, стимулюючий і спонукаючий характер; цілі повинні бути відомі всім учасникам освітнього процесу.

Вдосконалення професійної компетентності членів МО

Підвищення кваліфікації (курси ПК, семінари, конференції). Цілі взаємовідвідування позаурочних, методичних, профілактичних занять з педагогами, батьками і учнями. Вивчення нормативних документів МОН України.

Вивчення методики організації навчальної та виховної діяльності при взаємодії з органами культури і спорту, соціального захисту, медичних і правоохоронних органів.

Організація роботи з вивчення досягнень науки і передового педагогічного досвіду.

Зразкова тематика засідань МО

1 коло питань:

- узгодження різних планів, графіків, циклограм (індивідуальних, групових консультацій, звітів по самоосвітній роботі, акцій, місячників, свят);

2 коло питань:

- конструювання і захист проектів (моделей), програм, планів виховної роботи;

3 коло питань:

- практичні форми роботи (семінари - практикуми, круглі столи, відкриті позакласні заходи, педагогічні марафони, тренінги, ділові ігри, моделювання і вирішення педагогічних ситуацій);

4 коло питань:

- вивчення нормативно-правових документів, методичної, інструктивне - методичної літератури з питань виховання;

5 коло питань:

- розробка: посадових інструкцій, критеріїв оцінювання діяльності вчителів та
класних керівників, положень, конкурсів;

6 коло питань:

- підведення підсумків, аналіз діяльності, підготовка підсумкових документів,
розробка системи заходів з усунення виявлених недоліків, розповсюдження передового педагогічного досвіду;

7 коло питань:

- звіти з самоосвітнії роботи членів МО.

Зразкові критерії оцінки роботи методичного об'єднання

Критерії і механізм оцінювання діяльності методичного об'єднання розробляються методичним об'єднанням спільно з науково-методичною (методичною) радою і затверджуються Педагогічною радою освітньої установи.

У педагогічній літературі розглядається декілька підходів до оцінювання методичної діяльності. Наприклад, М.М, Поташник, НА Ковальов, Д.Є.Яковлєва пропонують оцінювати ефективність здійснення функцій методичного об'єднання тільки у зв'язку із змінами, динамікою підсумкових результатів усього педагогічного процесу в установі. Критерії вони формулюють таким чином:

1.Критерій результативності. Мету можна вважати досягнутою, якщо результат навчання, виховання і розвитку дітей, що навчаються у школі, зростає, досягаю
чи оптимального рівня для кожної дитини.

 1. Критерій раціонального використання часу, зростання майстерності педагога відбувається при розумних витратах часу.

Критерій задоволеності педагогів своєю працею, можна вважати досягну
тим, якщо в установі створюється творча атмосфера, такий морально-психологічний клімат, при якому посилюється мотивація творчої праці педагогів.

4. Критерій взаємозв'язку методичної роботи усередині установ з державною системою підвищення кваліфікації педагогічних кадрів.

Ефективність здійснення функцій методичного об'єднання можна оцінювати і з погляду розвитку професійно-педагогічної підготовки і діяльності педагогів на підставі двох груп критеріїв:

А. Критерії, що відображають рівень, якого досягають вчителі в своєму професійному розвитку:

 1. рівень знань з: педагогічної і вікової дитячої психології, соціальної психології;

 2. рівень знань теоретичних основ виховання, технологій організації виховного процесу;

 3. рівень організаторських умінь і навичок;

 4. рівень комунікативних здібностей;

 5. рівень загальної культури і цивільної зрілості педагога.


Б. Критерії, що дозволяють оцінити реалізацію управлінських функцій вчителя:

 1. організація виховної роботи з учнями:

 2. взаємодія з педагогічними працівниками і іншими учасниками освітнього процесу, батьками і громадськістю з виховання, навчання, творчого розвитку учнів;

 3. активність позиції вчителя.

Методичні об'єднання можуть ефективно виконувати вищезгадані функції, якщо їх робота буде не формалізована, об'єднання підтримуватиме тісний зв'язок з дослідницькими педагогічними колективами.


  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11

Добавить в свой блог или на сайт

Похожие:

Новоселівська середня загальноосвітня школа І-ІІІ ст iconРозвиток творчих компетентностей учнів через використання інтерактивних методик І технологій навчання
Комунальний заклад «Середня загальноосвітня школа №4 з класами вечірньої очної форми навчання м. Тернівки»

Новоселівська середня загальноосвітня школа І-ІІІ ст icon«Середня загальноосвітня школа №117» Дніпропетровської міської ради Поради психолога батькам
Також висвітлюються проблеми насильства та превентивного виховання неповнолітніх. Надані рекомендації щодо гендерного виховання

Новоселівська середня загальноосвітня школа І-ІІІ ст iconМетодичні рекомендації всіх рівнів
Одеська загальноосвітня школа №44 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області

Новоселівська середня загальноосвітня школа І-ІІІ ст iconМ іський методичний кабінет Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 Кіровської міської ради Донецької області
Заступник директора з нр загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 Кіровської міської ради Донецької області

Новоселівська середня загальноосвітня школа І-ІІІ ст iconОдеська загальноосвітня школа №44 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області зміст
Посада І місце роботи, служби: вчитель інформатики Одеської загальноосвітньої школи №44 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської...

Новоселівська середня загальноосвітня школа І-ІІІ ст iconДонецька спеціалізована загальноосвітня фізико-математична школа І-ІІІ ступенів №35
Тема: Счет в пределах 20. Дециметр. Упражнение на усвоение таблиц сложения и вычитания в пределах 10. Построение отрезков

Новоселівська середня загальноосвітня школа І-ІІІ ст iconНаказ відділу освіти райдержадміністрації
Пирятинська спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4 з поглибленим вивченням трудового навчання Пирятинської райдержадміністрації...

Новоселівська середня загальноосвітня школа І-ІІІ ст iconВідділ освіти Тальнівської райдержадміністрації Районний методичний кабінет Тальнівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 Лещенко Майя Іванівна Портретна галерея українських письменників Матеріал схвалений методичною радою школи, протокол від 11. 01. 2008 р. №1 Зміст
Алфавітний покажчик портретів найвідоміших українських письменників

Новоселівська середня загальноосвітня школа І-ІІІ ст iconМіністерство освіти та науки україни управління освіти дніпропетровської обласної державної адміністрації відділ освіти васильківської районної державної адміністрації письменська середня загальноосвітня школа
Ще у стародавні часи вчені та філософи стверджували діалектичний характер усіх явиш дійсності: "Omnia mutabantur, mutantur et mutabuntur"...

Новоселівська середня загальноосвітня школа І-ІІІ ст iconПроект плану роботи комунального закладу «Куп’янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат Харківської обласної ради»
Комунальний заклад «Куп’янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат Харківської обласної ради»


Разместите кнопку на своём сайте:
lib.convdocs.org


База данных защищена авторским правом ©lib.convdocs.org 2012
обратиться к администрации
lib.convdocs.org
Главная страница